Piráti pozor!

12. května 2008 v 19:53 |  Piráti Karibiku
Když je Jack Sparrow zajat, dostane ubytování s vyhlídkou na zátoku Port Royal. Vězeňské mříže mu však poněkud kazí náladu. Není to poprvé, co se Jack ocitne za mřížemi, přesto však má strach. Vězení je začátek příběhu, který brzy skončí ,,krátkým lupem a pak hupem": trestem za pirátství je totiž katova oprátka. Jack o tomto nebezpečí dobře ví, ale neztrácí naději. Přece před tím kata jednou oklamal. Proč by to tentokrát nemohlo být jinak?
Vězeňský dozorce s ocasem
Při pohledu na svého psího strážce Jack usoudí, že od něj na rozdíl od lidského dozorce líče nezíská. ,,Ten pes se ani nehne," řekne svým spoluvězňům, když se psa snaží k sobě přilákat pomocí kosti.
Zralý pro šibenici
Jackovi zločinečtí kumpáni se bojí kata jako čert kříže. Přestože nedokážou přilákat vězeňského psa, dělová koule je vysvobodí. Zatímco utíkají dírou ve zdi své cely, politují Jacka, který je stále uzamčený uvnitř.
,,Tyhle děla znám"
Střelba přiměje Jacka Sparrowa vyskočit ze své sedačky z tvrdého kamene a podívat se na zátoku. Ačkoli se jeho vězeňská cela ocitne pod palbou, kanonáda zní jeho uším jako symfonie. Podle výstřelů totiž pozná děla své milované Černé perly.
Ortel smrti
Prozatím Jack katovi neunikl. V okamžicích před smrtí se neubrání smíchu, když si vybavuje některé zločiny, které písař předčítá:,,...vydával se za duchovního anglikánské církve...plavil se pod cizí vlajkou...dopustil se žhářství...nemravnosti..." Úsměv mu vadne na tváři, když je seznam u konce,,... a za to se odsuzuje k trestu smrti provazem..."
Únik v poslední chvíli
Právě když si Jack začíná myslet, že ho štěstí nadobro opustilo, Will chvátá ho zachránit. Vytasí šavli a hodí ji v okamžiku, kdy kat zatáhne za páku, aby Jacka oběsil. Tím, že si stoupne na čepel Willovi šavle, zabrání Jack oprátce, aby se mu utáhla kolem krku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.